Donatii

Deoarece problemele financiare cu care ne confruntăm depăşesc puterile noastre de a duce la bun sfârşit lucrarea începută, orice sprijin financiar ,sau materiale de constructie ,din partea dumneavoastră este binevenit.
Venim cu rugămintea de a ne ajuta în rezolvarea acestei nevoi a sf. noastre Biserici în limita posibilităţilor dumneavoastră, ajutor ce ne-ar uşura foarte mult osteneala ridicării unui acoperis nou si refacerii picturii interioare a sf.Biserici .
Biserica Fotachesti se întreţine şi se înnoieşte doar prin contribuţiile bunilor creştini.
Puteţi ajuta la restaurarea bisericii şi la realizarea celorlalte proiecte redirectionand 2% din impozitul dumneavoastra pe venit (bani deja opriti de stat) catre biserica noastra.
De asemenea mai puteti ajuta biserica trimiţând donaţiile dumneavoastră în contul ce aparţine Bisericii Fotachesti din Videle:

RO XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

Adresa poştală este următoarea:
xxxxxxxxxxxxxxxx

Cu speranţa că această cerere nu a deranjat în nici un fel, vă mulţumim pentru înţelegerea şi timpul acordat şi vă invităm a trece pe la sf. noastra Biserica pentru a vă umple de linişte şi har.

Vă mulţumim anticipat, dorindu-vă întru toate bună sporire şi
Dumnezeu să vă binecuvinteze.